Haberler

Yaban Mersini Üretimi Projesi
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü, YAKA Kiraz Paketleme Tesisi ile işbirliği içerisinde, bölgemizdeki tarla arazilerinde yaptığı araştırmalar ve yurtdışı piyasalardaki talepler doğrultusunda, bölgemizdeki üreticiye yüksek gelir getirmeye yönelik yüksek katma değeriyle Yaban Mersini (blueberry) üretimi projesinin uygulamasına başlamıştır.

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü çiftçilere yönelik organize ettiği otobüsle Selanik AGROTICA Fuarını ziyaret etti
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü, 2 Şubat 2020 Pazar günü çiftçilere yönelik organize ettiği otobüsle Selanik’teki AGROTICA Fuarı’na günü birlik ziyaret gerçekleştirdi.

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü Kiraz Eğitimi Gezisi Düzenledi
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsünün YAKA İKE şirketiyle işbirliği içerisinde yürüttüğü “Farklı Bölgelere Kiraz Üretimini Yaygınlaştırarak Modern Kiraz Bahçeleri Kurulumu ve Bakımı” projesi kapsamında, 26 Ocak 2020 Pazar günü farklı bölgelerden öncü kiraz üreticilerine Edessa bölgesine kiraz eğitimi gezisi organize edildi.

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü Genel Kurul Toplantısı
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti

14.000 euroluk “Küçük Tarım Üretimlerinin Geliştirilmesi” 6.3 Programına Başvuruların Sonuçları Açıklandı
haber foto

Çiftçilere 14.000 euroluk destek primini kapsayan “Küçük Tarım Üretimlerinin Geliştirilmesi” 6.3 Programına geçtiğimiz bahar döneminde yapılan başvuruların sonuçları 14 Kasım 2019 tarihinde Eyalet İdaresi tarafından açıklanmıştır.

AGROFEST Tarım-Hayvancılık Festivali Başarıyla ve Rekor Katılımla Gerçekleşti
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü (THAE) öncülüğünde, Kozlukebir Belediyesi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) ile işbirliği içerisinde 26-27 Ekim 2019 tarihlerinde Kozlukebir köyünde AGROFEST Tarım-Hayvancılık Festivali 10.000 civarında kişinin katılımıyla başarıyla gerçekleşti.

AGROFEST Tarım-Hayvancılık Festivali 26-27 Ekim’de Kozlukebir’de
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü (THAE), Kozlukebir Belediyesi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) ile işbirliği içerisinde 26-27 Ekim 2019 tarihlerinde Rodop ilinin Kozlukebir köyünde AGROFEST Tarım-Hayvancılık Festivali düzenleyecektir.

“LEADER” Programı
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü, tarım-gıda sektörünü ilgilendiren teşviklerle ve destek programlarıyla yakından ilgilenmeye devam etmektedir. Bu çerçevede yayınlanan ve İskeçe-Rodop illerini kapsayan LEADER Programını bütün ilgilenenlere sunmaktadır.

Aşağıköy’de Tarım Semineri Başarıyla Gerçekleşti
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü, Rodop İli Aşağıköy Azınlık Kültür ve Folklor Derneği’nin talebi üzerine, 25 Nisan 2019 Perşembe akşamı Aşağıköy’deki dernek merkezinde bir tarım semineri gerçekleştirdi. Seminere Derneğin yönetim kurulu, üyeleri ve bölgede tarımla uğraşan üreticiler katıldı.

Trakya İş Adamları Derneğiyle Programlar Üzerine İşbirliği
haber foto

Tarım-Hayvancılık Araştırma Enstitüsü’nün, 24 Nisan 2019 tarihinde Trakya İşadamları Derneği’yle (TİAD) gerçekleştirdiği toplantıda, iki kurumun işbirliği imkanları ve özellikle de AB programlarından faydalanma yolları masaya yatırıldı.